Czy warto korzystać z usług projektantów mieszkań?

  • 0
Architektura

Czy warto korzystać z usług projektantów mieszkań?

Category : Dom

Obecnie przeżywamy kolejny bum mieszkaniowy, mieszkania i domy sprzedają się bardzo szybko. Ma to związek min, z dofinansowaniem MDM,a także nisko oprocentowanymi kredytami. Wiele osób kupuje także mieszkanie, jako zabezpieczenie swoich finansów, czy po prostu na wynajem, który jest obecnie bardziej opłacalny niż lokata.
Tendencja ta sprawia, że na rynku zaczyna brakować fachowców którzy są w stanie wykończyć nasze mieszkanie ze stanu deweloperskiego, do stanu w którym możemy już zamieszkać w naszym nowym lokum. Moi znajomi, którzy nie dawno zakupili mieszkanie, otrzymali termin wykończenia ich mieszkania za 6 miesięcy! Nie jest to niestety odosobniony przypadek.

Jeżeli chcemy przyspieszyć cały proces i nie martwić się długim remontem, powinniśmy skorzystać z pomocy projektanta. Osoba taka poprowadzi całą operację, pomoże wybrać nam styl każdego z pomieszczeniem, dobierze kolor ścian, kafelki, a nawet pomoże wybrać dodatki, typu poduszki czy bibeloty. Dodatkowo projektanci większości przypadków współpracują z ekipami budowlanymi, które zajmują się remontem mieszkania na każdym z etapów.

Możemy więc śmiało założyć, że jest to dobre rozwiązanie. Jednak pojawia się pytanie, jak znaleźć dobrego projektanta.
Obecnie jednym z miast, w którym buduję się bardzo wiele mieszkań, jest Poznań. Postanowiłem więc poszukać tam projektanta, który byłby w stanie urządzić mieszkanie. Wybrałem najprostszy możliwy sposób, w wyszukiwarce użyłem frazy projektant Poznań i na moim ekranie pojawiło się bardzo wiele linków. Wybrałem trzech z najlepszymi opiniami i wysłałem do nich zapytanie. Ku mojemu zaskoczeniu dwóch z nich miało już wolne terminy za 2 tygodnie, a także ekipę remontową z która współpracują. Reasumując, moim zdaniem zatrudnienie profesjonalnego projektanta jest dobrym pomysłem.


Leave a Reply