Jaki grzejnik łazienkowy wybrać do swojego mieszkania?

  • 0
grzejniki łazienkowe

Jaki grzejnik łazienkowy wybrać do swojego mieszkania?

Category : Dom

W obecnych czasach bardzo wiele mówi się o różnych systemach ogrzewania naszych domów czy mieszkań. Obecnie najpopularniejszymi metodami ogrzewania, jest ogrzewanie podłogowe, ale również grzejniki aluminiowe nie tracą na popularności.

Nie wątpliwą zaleta ogrzewania podłogowego jest fakt , iż ogrzewają one cała powierzchnie mieszkania, czy domu. Druga zaletą jest to że jak sama nazwa wskazuję, są one umieszczone w podłodze, a jak wiemy ciepłe powietrze płynie z dołu do góry, tak więc mamy równomiernie ogrzaną całą powierzchnie. Konwencjonalne grzejniki aluminiowe ogrzewają większości ścianę na której się znajdują, a żeby ogrzać powierzchnie całego domu, potrzeba zdecydowanie większej ilości energii.

grzejniki łazienkowe

Wiele osób uważa jednak, że ogrzewanie podłogowe jest nie zdrowe i wpływa nie korzystnie na krążenie. Oczywiście są to tezy nie potwierdzenie żadnymi badaniami, a równie dobrze można wysunąć kontrargument, że chodzenie po zimnej nie ogrzewanej podłodze, wpływa negatywnie na funkcjonowanie człowieka.
Uważam więc, że ogrzewanie podłogowe jest najskuteczniejszym i najoszczędniejszym sposobem na ogrzanie naszego domu.

Nasuwa się jednak pytanie jakie ogrzewanie zastosować w łazience, w której przecież panuje zwiększona wilgotność, i w której przecież suszymy min. ręczniki. Moim zdaniem w łazience można zastosować konwencjonalne grzejniki łazienkowe, na których możemy powiesić np. mokre ręczniki. Dodatkowo jednak możemy też zastosować tam ogrzewanie podłogowe, ponieważ te dwie technologie nie wykluczają się nawzajem.


Leave a Reply