Laptopy dla firm – jak wybrać dobrego laptopa?

  • 0
Laptop

Laptopy dla firm – jak wybrać dobrego laptopa?

Category : Komputery

W wielu firmach komputer jest podstawowym narzędziem pracy dla większości pracowników. Najczęściej używają oni laptopów ze względu na ich mobilność. Dobry sprzęt pozwala na szybką i efektywną pracę, podnosi wydajność oraz pomaga w realizacji zadań w sposób niezawodny i optymalny. Jakie zatem sa najlepsze laptopy dla firm?

Pracownicy korzystając z laptopów muszą mieć zazwyczaj ciągły dostęp do Internetu. Wymaga tego obsługa poczty e-mail do stałego kontaktu z klientem oraz współpracownikami. Programy do edycji tekstu albo zaawansowane specjalistyczne oprogramowanie, notatnik, kalendarz – te wszystkie aplikacje wymagają zasobnej pamięci RAM, tzw. pamięci operacyjnej. Ile więc tej pamięci powinno być? Minimum 8 gigabajtów pozwoli na sprawną pracę na laptopie bez zacinania się sprzętu czy też zawieszania systemu.laptop-154091_960_720

Bardzo ważny aspektem jest również pojemność baterii oraz czas, w którym sprzęt może pracować bez zasilania. Zdarza się bowiem tak, iż na spotkaniu z klientem albo w drodze na konferencję czy inne wydarzenie komputer nie może być podłączony do prądu. Musi on posiadać odpowiednio pojemną baterię, która pozwoli na korzystanie z laptopa. Baterie o przyzwoitej pojemności zapewniają od 8 do 10 godzin pracy bez podłączenia do zasilania.

Na efektywność pracy duży wpływ ma komfort użytkowania komputera. Wygoda pozwala na skupieniu się w stu procentach na wykonywanych obowiązkach. Jakie laptopy posiadają tę cechę? Przede wszystkim pracując wiele godzin przy komputerze męczy się wzrok, zatem laptopy z ekranem o dużej rozdzielczości będą spełniać to kryterium. Dodatkowym atutem będzie matowa matryca. Układ klawiatury także jest nie bez znaczenia. POwinna ona umożliwiać szybkie pisanie bezwzrokowe oraz być optymalnie ergonomiczna.


Leave a Reply