Frezowanie CNC na Śląsku

  • 0
frezowanie cnc, skrawanie cnc, cięcie laserem

Frezowanie CNC na Śląsku

Category : Technologie

Zagraniczne firmy coraz częściej otwierają swoje fabryki w naszym kraju. Wynika to przede wszystkim z niskich kosztów zatrudnienia i stabilnej sytuacji podatkowej w naszym kraju. Jednak nie są to jedyne argumenty, które skłaniają zagranicznych inwestorów do tworzenia nowych oddziałów swoich firm w naszym kraju. Okazuje się, że posiadamy bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy już w szkołach zawodowych, czy technikach uczą się jak wygląda w praktyce skrawanie cnc, frezowanie cnc, czy cięcie laserem.

frezowanie cnc, skrawanie cnc, cięcie laserem
Nie jest to jednak wiedza tajemna, której nie można się nauczyć. Prawda jest zupełnie inna. Automaty do obróbki skrawaniem, czy do frezowania, większości same wykonują całą pracę. Zadaniem pracownika najczęściej jest jedynie kontrola wizualna wykonanego elementu, oraz zamocowanie kolejnej porcji materiału, która jest potrzebna do wykonania danego przedmiotu.
Automatycznych tokarek i frezarek używa się w bardzo wielu branżach. Na tokarkach na przykład, wykonuje się wszystkie elementy do budowy łożysk, które następnie stosowane są w każdej dziedzinie przemysłu, zaczynając od kołowrotków wędkach, kończąc na ogromnych urządzeniach stosowanych w kopalniach węgla.
Natomiast cięcie laserem jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych sposobów na tworzenie skomplikowanych elementów z metalu i innych tworzyw. Wiązka lasera jest w stanie przeciąć blachę o grubości do kilkunastu centymetrów z dokładnością do setnych części milimetra.

Możemy więc śmiało stwierdzić że jest to branża, która ciągle się rozwija, więc jeszcze przez długi czas, będzie oferowała dobrze płatną pracę.


Leave a Reply