Silne światło z xenonów

Silne światło z xenonów

Category : Uncategorized

Każdy samochód wyposażony jest w lampy, które mają za zadanie oświetlać drogę. Kiedyś we wszystkich samochodach montowane były zwykłe żarówki, bez względu na ich markę, model czy rok pr odukcji. Od kilku lat popularne stały się xenony. Charakteryzują się one stosunkowo niewielkim poborem prądu, jednocześnie dają bardzo silny strumień światła. Jest on dużo silniejszy, niż zwykłej żarówki.

swieceniexenonow1

Aby światło xenonowe nie było aż tak rozpraszane, należy również dbać o to, aby reflektory były zawsze czyste. Jakiekolwiek zabrudzenia na nich będą dawały większy efekt rozproszenia. Do montowania takich żarówek we własnym aucie skłania kierowców fakt, iż żywotność ich jest bardzo długa, nawet 10 razy dłuższa, niż halogenów. Jednak na skutek długiego użytkowania ich, może dojść do rozszczelnień, a to z kolei wpływa na zmianę barwy emitowanego światła. Pozostaje jeszcze kwestia ich legalnoścxenony-rozlozenei. Jak określa polskie prawo, zamontowany xenon musi posiadać homologację. W innym przypadku użytkowanie go jest po prostu nielegalne.

Xenon zatem posiada wiele zalet, jest trwały i wygodny w użytkowaniu dla samego kierowcy, jednak nie należy zapominać też o jego wadach. Najważniejszy jest jego prawidłowy montaż, ponieważ to dzięki niemu nie będziemy oślepiać innych kierowców podczas jazdy i przedłużymy jego trwałość.


Leave a Reply